Week van het Bos in Het Leen

Van 5 tot en met 12 oktober zetten we het bos in de kijker tijdens de Week van het Bos.
Ook in domein Het Leen kan je die week kennismaken met de boeiende wereld van planten, dieren en zwammen. Ontdek hier de verschillende activiteiten.
Natuurtent
- Zondag 5 oktober, doorlopend van 14.30 tot 16.30 uur
- Gratis, inschrijven is niet nodig
Bezoek de natuurtent op de picknickweide in Het Leen. Een gids wacht je op en laat je de natuur ontdekken. Vang een bodemdiertje, onderzoek een paddenstoel of leer bij over de vleermuizen.

Wandeling bosbeheer
- Woensdag 8 oktober, van 13.30 tot 16 uur
- Gratis, maar schrijf je wel op voorhand in
Een bos van meer dan 285 ha, dat beheer je niet zomaar.
Waarom maaien wij? En waarom laten wij een deel staan? Waarom zagen wij bomen om? Ontdek het geheim achter boomgericht bosbeheer en maak met de gids een oefening in het aanduiden van een dunning!
Workshop paddenstoelen knutselen
- Woensdag 8 oktober, van 14.30 tot 16.30 uur
- Gratis. Inschrijven is niet nodig, maar het kan zijn dat je even moet wachten op een plaatsje
Zin in een creatief momentje? Kom naar het Bosinfocentrum en knutsel jouw prachtige paddenstoel! Zowel kinderen als volwassenen kunnen aan de slag met noten- en eikendoppen, boomschijfjes, takken en klei!

Maak een mooie boswandeling
Tijdens de herfst is het bos op z'n mooist. Ideel voor een mooie wandeling.