Ondersteuning bij het adviseren van vergunningen

Wat mag je verwachten?

De Provincie kan je gemeente tijdelijk bijstaan bij het adviseren van aanvragen voor een omgevingsvergunning. Het advies gaat alleen over het luik ‘Ingedeelde inrichtingen of activiteiten’ (IIOA) van een klasse 2-vergunningsaanvraag, mogelijk aangevuld met een advies over kleinhandelsactiviteiten. We geven geen advies over stedenbouwkundige handelingen en vegetatiewijzigingen.

Waarom kiezen voor dit aanbod?

De behandeling van een aanvraag voor een omgevingsvergunning is gebonden aan strikte termijnen en vraagt deskundigheid op verschillende terreinen. Als je stad of een gemeente kampt met tijdelijk personeelsgebrek, dan kan een team van ervaren deskundigen in verschillende domeinen de aanvraag adviseren. 

Bij complexe dossiers kan het Provinciaal Centrum voor Milieuonderzoek bijkomend advies geven of technische onderzoeken doen.

Hoe gaan we te werk?

In een aparte overeenkomst leggen we een periode en duidelijke afspraken vast.

In die periode volgt de provinciale dienst Omgevingsvergunningen (Leefmilieu) de doorgestuurde dossiers op en zorgen we voor kwaliteitsadviezen. Als dat voor het advies nodig is, doen we een plaatsbezoek. Bij complexe dossiers kan het Provinciaal Centrum voor Milieuonderzoek bijkomend advies geven of technische onderzoeken doen.

Wat verwachten we van jou?

  • Je ontvangt het aanvraagdossier en verklaart het kritisch volledig en ontvankelijk. 

  • Je vraagt de adviezen op bij de verschillende instanties.

  • Je organiseert het openbaar onderzoek.

  • Je maakt het advies van de gemeentelijke omgevingsambtenaar op conform artikel 44 van het Omgevingsvergunningsdecreet. 

  • Je maakt het besluit op.

  • Je college van burgemeester en schepenen behandelt het dossier.

  • Je handelt alles verder administratief af.

Richtprijs

De gepresteerde uren verrekenen we aan uurtarief (80 euro per uur. 
Hoeveel tijd nodig is om een advies te formuleren, hangt af van de complexiteit van het dossier en van of er een plaatsbezoek nodig is.

Doorlooptijd

Het advies wordt verstrekt binnen 80 dagen na volledig- en ontvankelijkheidsverklaring.

Dit is een aanbod van het Omgevingscontract.

Stel een vraag

Omgevingsvergunningen - eerste aanleg

+32 9 267 78 88